Neomark Patent Ofisi

MARKA

En değerli varlığınızı; markanızı tescilleyin..

Marka, bir işletmenin mal ve/veya hizmetlerini bir başka işletmenin mal ve/veya hizmetlerinden ayırt etmeyi sağlaması koşuluyla, kişi adları dahil, özellikle sözcükler, şekiller, harfler, sayılar, malların biçimi veya ambalajları gibi çizimle görüntülenebilen veya benzer biçimde ifade edilebilen, baskı yoluyla yayımlanabilen ve çoğaltılabilen her türlü işarettir.

Günümüzde ticari rekabet ortamında, en önemli yatırımınız, ürün veya hizmetlerinizle müşteriniz arasındaki en önemli iletişim köprüsü olan markanızdır. Markalar artık işletmelerin maddi varlıklarından daha değerli hale gelmiştir. Şirketlerin büyüklüğü maddi varlıklarından çok markalarının değerleri ile ölçülmektedir. Markalaşmak karlılığı arttırmanın en etkili yolu olmaktadır. “Marka tescili” ise markalaşma stratejisinin temelidir. "Marka Tescili" tüketicilerin güvenilir markalara bağlılığından kar elde etmek isteyen taklitçi kişi veya kuruluşların haksız rekabetini önlemenin ilk adımıdır. Marka tescili ile markaların korunması için öncelikle sahibi adına tescil edilmesi,art niyetli girişimlerin önlenmesi gerekir. NeoMARK Patent olarak markanızı tescilliyor ve koruyoruz.

Pazarlama faaliyetlerinin temel noktası markadır. Büyük bir hızla değişen ve artan rekabet koşulları içinde faaliyet gösteren işletmeler, rekabet üstünlüğü elde etmek ve pazarda yaşamını sürdürebilmek için ürünlerine marka ile bir takım kişilikler kazandırmak yoluna gitmektedir.